För att bli meddlem i 30-klubben och SSKF, följ denna länk,
medlemsavgift 260:-/år

För mer information om 30-klubben eller medlemsskap
kontakta Mats Johansson, 08-449 64 64, mats.johansson@uab.ericsson.se

För information om kappseglingar kontakta Patrik Stenberg,
0708-510 371, patrik.stenberg@inregia.se

Åsikter eller bidrag till hemsidan kontkata Viktor Karlin, 08-570 356 36, webmaster@sk30.nu

Funktion Namn & adress Telefonnummer E-post
Styrelse:
Ordförande Patrik Stenberg
Finntorpsvägen 8, 7 tr.
13136 Nacka
Tel hem: 08-7184251
Tel arb.08-505 544 68
Mobil:0708-510 371
stenberg.patrik@gmail.com
Vice ordförande Andreas Falkenmark
Swedenborgsgatan 7
118 48 STOCKHOLM
Tel hem:08-641 68 86
Tel hem 2:08-747 9887
Tel arb:
Mobil:0708-104 550
andreas.falkenmark@coop.se
Sekreterare Mats Johansson
Götalandsvägen 204
125 35 ÄLVSJÖ
Tel hem:08-449 64 64
Tel arb.:08-727 32 69
Mobil.070-570 12 89
mats.e.p.johansson@ericsson.com
mats.e.p.johansson@telia.com
Kassör Per-Olof Mineur
Brennervägen 16
168 55 BROMMA
Tel hem:08-37 92 38
Tel arb.:08-475 65 20
Mobil:070-823 37 92
per-olof.mineur@flygt.com
Klubbmästare Stefan Linder
Birkagatan 9
113 36 STOCKHOLM
Tel hem:08-30 44 17
Tel arb.:08-545 225 51
Mobil:070-888 86 58
Landet:08-571 54 955
stefan.linder@gewerts.se
Övrig ledamot (webmaster) Viktor Karlin
Bergmossevägen 24
134 43 GUSTAVSBERG
Tel hem:08-570 356 36
Tel arb.:08-160180
Mobil:070-876 81 15
viktor@qz.se
Valberedning:
Ordinarie ledamot 1 Jan-Erik Nystedt
Lövskärsvägen
184 97 LJUSTERÖ
Tel hem:08-542 40 919 
Tel arb.:08-542 40 241
Mobil:070-696 88 90
Ordinarie ledamot 2
Suppleant Olle Madebrink
Pl 1010 B
136 91 HANINGE
Tel hem:08-500 32 001
Tel arb.:08-718 86 90
Mobil:070-575 25 73
Fax:08-500 32 001
mademade@telia.com
Revisorer:
Ordinarie revisor 1 Urban Bendtz
Åmänningevägen 3
120 57 Årsta
Tel arb 08-787 03 21
Mobil 070-554 77 58

urban.bendtz@riksbank.se
Ordinarie revisor 2 Olle Wimmerman
Rösvägen 14
163 44 Spånga
Mobil 070-835 69 00
Suppleant Gunnar Mårdsjö
Didriksdalsåkerväg 20
139 60 VÄRMDÖ
Tel hem:08-570 22 440
Tel arb.:073-398 26 03
Mobil:
gumar@wmdata.com
Övriga:
Ordförade SSKF Hans Samuelsson
Havregatan 9
118 59 STOCKHOLM
Tel: 08-640 39 13
Mobil:070-792 57 05
h.samuelsson@comhem.se
Klassificeringschef Olle Madebrink
Pl 1010 B
136 91 HANINGE
Tel hem:08-500 320 01
Tel arb.:070-575 25 73
Mobil:
Fax:08-500 320 01
mademade@telia.com
Faktachef Per Thelander
Lomvägen 42
192 56 SOLLENTUNA
Tel hem:08-758 09 49
Tel arb.:08-579 216 30
Mobil:070-254 72 45
Fax:08-96 64 30
per.thelander@sollentuna.se

Kontaktpersoner SSKF
Mätningsmän